przepraszam – materiał w opracowywaniu

Zanim opiszę co, gdzie i dlaczego – zacznę od przedstawienia bohaterów dramatu.

Chiny – kraj azjatycki, graniczy z Rosją. Komunizm z ludzką twarzą o zapędach mocarstwowych. Rozwijająca się gospodarka wymaga stałego zasilenia surowcowego. Dlatego Chiny od kilku lat inwestują w dostępnych regionach wydobywczych (kraje afrykańskie) inwestując także w lokalną infrastrukturę gospodarczą.

Iran –

Izrael –

Rosja –

Syria –

Ukraina –

USA – państwo w Ameryce Północnej. Federacja stanów, system prezydencki (kraj demokratyczny) – w praktyce polityka zagraniczna realizowana jest w imieniu grup nacisku sponsorujących partie polityczne.

——————-

I. Wprowadzenie

1.
USA zainteresowane są przejęciem irańskich pól naftowych oraz chińskiego zaplecza surowcowego w Afryce. Oba te cele mogą zrealizować przejmując władzę w Iranie. Jak w takiej sytuacji zareagują Chiny? Jedną z opcji w obliczu utraty zaopatrzenia surowcowego z Afryki może być zwrócenie się Chin w stronę Syberii. Rosjanie chętnie by wydobywali surowce i zaopatrywali Chiny ale zwiększyłoby to znacznie koszty surowców. Opcją byłoby zbrojne zajęcie Syberii przez Chiny. Gospodarki Rosji i Chin wycieńczone długotrwałym (zapewne) konwencjonalnym konfliktem zbrojnym przestałyby stanowić konkurencję dla gospodarki USA i taka sytuacja pozwoliłaby odzyskać USA status „żandarma Świata” i wspomóc rozwój ich gospodarki.
Izrael chciałby zneutralizować Iran jako zagrożenie religijno-polityczno-militarne.

2.
Iran ma wsparcie polityczno-techniczno w Syrii.
Syria ma wsparcie polityczno-techniczno-militarne w Rosji.
Rosja jest daleko…

3.
Rosja realizując swoje interesy w obrębie Morza Śródziemnego korzysta m.inn. z bazy floty w Sewastopolu na Krymie. Baza ta (w tym momencie opowiadanej historii) jest pozostałością po imperium ZSRR i dzierżawiona od Ukrainy.

II. Scenopis

1.
USA i Izrael chcąc zneutralizować Iran zdecydowały się zacząć od destabilizacji Syrii i usunięcia jej władz. Generalnie plan się nie udał, także dzięki zdecydowanej postawie Rosji i udzielonemu jej wsparciu przez Chiny.
Rosja mogła wysłać dla Syrii wsparcie floty właśnie z portu w Sewastopolu dlatego USA uznały konieczność zneutralizowania tej bazy w kontekście przyszłych działań względem Syrii i Iranu.

2.
Rosja wyprzedzając działania USA doprowadziła do przejęcia władzy na Krymie w ramach Autonomicznej Republiki Krymu, ogłoszenia niepodległości i włączenia Krymu i Sewastopola do Federacji Rosyjskiej jako podmiotów federacyjnych (21 marca 2014).

W międzyczasie USA chciały doprowadzić do fizycznego ustanowienia własnych baz na Krymie jako terytorium Ukrainy (metoda faktów dokonanych). 10 kwietnia 2014 doszło do incydentu na Morzu Czarnym pomiędzy niszczycielem USS Donald Cook (DDG-75) a samolotem rosyjskim Su-24 wyposażonym do walki elektronicznej. Działania załogi SU doprowadziły do black-outu na jednostce amerykańskiej czyli do jej całkowitej neutralizacji jako centrum działań elektronicznych. W efekcie tego incydentu okręt amerykański opuścił Morze Czarne a wg. niepotwierdzonych informacji znaczna część jego załogi (27 marynarzy) wystąpiło o zwolnienie z aktywnej służby.

info: http://www.voltairenet.org/article185443.html

27.07.2014
Американские моряки в шоке от Русского предупреждения!