Znajdziecie tu zestawienie „akcji pod fałszywą flagą” które USA wykorzystało jako pretekst do działań zbrojnych.

1898 – W prasie stosowanie manipulacji po raz pierwszy zaczęto nazywać tzw. żółtym dziennikarstwem, zapoczątkowanym przez dziennikarza Williama Randolpha Hearsta z „New York Journal” który `powiązał zatonięcie amerykańskiego pancernika USS Maine z robotą Hiszpanów.

„Ty dostarczysz zdjęcia, ja dostarczę wojnę” – tak miał się zwrócić Hearst do swojego ilustratora w pracy.

08.06.2015
Z amerykańską prostotą G. Friedman wyjaśnia nam to nad czym głowimy się od stulecia. Jasne się stają słowa senatora H. Trumana – późniejszego prezydenta wypowiedziane w Senacie w roku 1943: ” Jeśli będą wygrywać Niemcy to pomagajmy Rosji a jeśli będzie wygrywać Rosja to pomagajmy Niemcom- w ten sposób niech wybijają się wzajemnie ile tylko się da”.

04.02.2015
George Friedman: „Europe: Destined for Conflict?”

.https://youtu.be/QeLu_yyz3tc
.https://youtu.be/-p7gFiTQijw

// Amerykańcy bankierzy żydowskiego pochodzenia inspirowali (nakłanianie do, współsprawstwo, współudział) oraz finansowali lub współfinansowali (z pomocą amerykańskiego rządu lub bez):
– przygotowania do I Wojny Światowej (wprowadzenie amerykańskiego kapitału do Europy)
– rosyjską Rewolucję Październikową (przejęcie rosyjskiego złota, przejęcie rosyjskich terytoriów)
– przygotowania do II Wojny Światowej (osłabienie gospodarcze wykrwawionej Europy, przejęcie kolonii po osłabionej Wielkiej Brytanii – George Friedman w jednym z wywiadów powiedział: „Gospodarka opiera się na eksporcie a eksport opiera się na klientach”)

USA zachowują się jak „obcy”, traktujący przedstawicieli innej populacji niż amerykańska jako przedmiot, nie podmiot.

———————————–

Incydenty potwierdzone:

Wojna w Wietnamie 4.08.1964 – Incydent w Zatoce Tonkijskiej
Operacja specjalna zwana incydentem w Zatoce Tonkijskiej z 1964 r. Była ona pretekstem przystąpienia Stanów Zjednoczonych do wojny w Wietnamie. Otwarty konflikt pomiędzy USA i Wietnamem Północnym rozpoczął się 5 sierpnia 1964 r., gdy lotnictwo strategiczne Stanów Zjednoczonych rozpoczęło zmasowane lotnicze bombardowanie terytorium Demokratycznej Republiki Wietnamu. Powodem reakcji amerykańskich wojsk było oficjalne wyjaśnienie, że w nocy z 2 na 3 sierpnia trzy kutry torpedowe DRW zaatakowały amerykański niszczyciel „Maddox”, ponoć już na otwartym morzu. W 1999 r. -po upływie 35 lat ? odtajnione zostały przez USA akta i dokumenty wojskowe, dotyczące tegoż incydentu i nawet dowódca okrętu „Maddox” oraz wysocy urzędnicy Departamentu Stanu i CIA wyjaśnili, że żadnego incydentu nie było! Wszystko zostało wymyślone na użytek propagandowy już po przygotowaniu się do wojny przez USA!

Człowiek który pokonał Pentagon

Iran – operacja „Ajax” 1953
Bardzo znana swego czasu była sprawa amerykańsko-brytyjskiej operacji „Ajax”, o której pisał The Guardian w 2003 roku. Dotyczyła ona obalenia w roku 1953 pierwszego demokratycznego rządu Iranu, na którego czele stał ówcześnie prezydent – Mohammed Mossadek. Chodziło o ropę naftową – Mossadek stwierdził, że Iran powinien zacząć osiągać jakieś profity z wydobywanej na ich terytorium przez Brytyjczyków praktycznie za bezcen ropy naftowej i w konsekwencji nie zgodził się na dalszy wydobywczy monopol ówczesnego BP (British Petrol). Na to Brytyjczycy nie mogli pozwolić, więc rozpoczęto akcje służb specjalnych. Rozpętano akcję dezinformacyjną w Irańskich mediach, która winiła właśnie Prezydenta za szereg terrorystycznych „ataków” w rzeczywistości przeprowadzanych przez CIA oraz brytyjskie MI6. Na ulicach Teheranu rozrzucono propagandowe ulotki informujące o ogólnym niezadowoleniu z terrorystycznych rządów Prezydenta Mossadeka, podburzano do buntu i sprowokowano zamieszki w czasie których zginęło około 300 osób. W rezultacie zainscenizowanego „przewrotu”, prezydent Muhammed został odsunięty, a władzę objął szwagier współpracującego z CIA generała, którego dyktatorski reżim przez następne 20 lat utrzymywany siłą i przemocą na narodzie irańskim, w olbrzymiej części sponsorowany był przez amerykańskie i brytyjskie służby specjalne.

operacje pod wspólnym kryptonimem „Gladio” 1943 – 1983
w których mniej więcej od 1959 roku poprzebierane za terrorystów tajne siły NATO dokonywały prowokacji i zamachów bombowych praktycznie na całym świecie! W oficjalnych dokumentach możemy przeczytać, że celami „zamachowców” były m.in. pociągi, autobusy miejskie, szkoły i szkolne autobusy…Tak, tak widok zabitych dzieci był bardzo korzystny, gdyż zszokowana opinia publiczna pozwalała się tym samym łatwiej manipulować.

Jedną z najstraszniejszych akcji owych tajnych grup NATO był atak bombowy w 1980 roku na Boloński dworzec kolejowy. Zginęło wtedy 95 osób, a ponad 200 osób zostało rannych. Fakty mówią jasno: za tę tragedię nie byli odpowiedzialni ani żadni neo-faszyści, ani lewicowe Czerwone Brygady, tylko rządy państw należących do NATO, które z premedytacją prowadziły takie operacje w celu manipulowania opinią publiczną, a co za tym idzie wewnętrzną polityką poszczególnych państw. Przerażające, ale niestety prawdziwe. Sprawa wyszła na jaw dzięki premierowi Włoch Giulio Andreottiemu, który ujawnił fakty dotyczące rzekomych ?terrorystów?. Po ich ujawnieniu nawet Parlament Europejski wystosował wtedy specjalną rezolucję potępiającą takie działania, w której wzywał do indywidualnych śledztw w każdym z państw struktur NATO. Niestety większość państw wraz z USA na czele przyjęła taktykę całkowitego milczenia.

Operacja Northwoods
powstała w 1962 roku, „Operacja Northwoods”, zakładała przeprowadzenie przez CIA lub inne agencje rządowe ataków terrorystycznych w miastach USA; ataki te miały zwiększyć publiczne poparcie dla planowanej wojny przeciwko Fidelowi Castro na Kubie. Zawarte w planach operacji porwanie samolotu oraz zamachy, obwiniające przy pomocy fałszywych dowodów rząd Kuby, miały stanowić pretekst dla Stanów Zjednoczonych. Operacja Northwoods została opracowana przez Kolegium Połączonych Szefów Sztabów, podpisana przez przewodniczącego Lymana Lemnitzera i wysłana do sekretarza obrony. Plan był częścią amerykańskiego Projektu Kuba (Operacja Mongoose), inicjatywy zmierzającej do odzyskania kontroli nad Kubą.
Nigdy nie została oficjalnie zatwierdzona ani wykonana.

USS Liberty 1967
W 1967 roku armia Izraelska zaatakowała amerykański okręt wojskowy USS Liberty na żądanie rządu USA, aby ten mógł obwinić tym atakiem Egipt.

atak w WTC 26.02.1993
W podziemiach WTC wybucha furgonetka. Ładunek zrobiono pod nadzorem FBI. Emad Salem – były oficer egipskiej armii, współpracował z FBI. To właśnie on zbudował te ładunki. Cała rozmowę nagrał rozmawiając z agentem FBI Johnem Anticer’em. Możliwe, że gdyby wybuch zwalił WTC to zdarzenie to byłoby pretekstem do polowania na… (innego Bin Ladena?).

Wojna w Iraku
10.1990 – Nayirah zeznawała przed Congressional Human Rights Caucus. Mówiła m.in. o morderstwach jakich mieli się dopuścić iraccy żołnierze wobec kuwejckich noworodków. Jej wypowiedź była cytowana przez m.in. polityków i prasę.
„Widziałam żołnierzy irackich wkraczających do szpitala. Wyjęli dzieci z inkubatorów i pozwolili im umrzeć na zimnej podłodze. To było przerażające.”

To o czym światu nie powiedziano, to to, że cały incydent był w rzeczywistości efektem pracy firmy public relations o nazwie „Hill and Knowlto”, a dziewczynka w rzeczywistości była córką kuwejckiego ambasadora i swoją rolę po prostu odegrała!

Po raz kolejny społeczeństwo zostało wpędzone w szał nienawiści dla reżimu Husajna, nie w wyniku dobrze udokumentowanych okrucieństw rzeczywiście popełnionych przez niego na własnym narodzie z użyciem broni dostarczonej przez Stany Zjednoczone, ale na podstawie wymyślonej opowieści opowiedzianej za pośrednictwem telewizorów i przygotowanej przez firmę PR.

2003

W dążeniu do wojny w Iraku, amerykańskie media objęły przewodnictwo w kształtowaniu debaty na temat broni masowego rażenia będącej jakoby w posiadaniu irackiego rządu, nie jako pytanie, czy ona w ogóle istnieje, ale jako pytanie, gdzie została ukryta i co trzeba zrobić, aby ją rozbroić. New York Times prowadził w tym prym z haniebnymi raportami Judith Miller na temat irackiej broni masowego rażenia, opartymi, jak obecnie wiadomo, na fałszywych informacjach z nierzetelnych źródeł, a reszta mediów stanęła w linii zgodnie z NBC Nightly News zadających pytanie „jakie dokładnie zagrożenie Irak i jego broń masowego rażenia stwarza dla Ameryki”. A „Time” zastanawiał się, czy Husajn „czynił w dobrej wierze wysiłki na rzecz rozbrojenia irackiej broni masowego rażenia”. Raporty o składowiskach broni chemicznej publikowano zanim zostały potwierdzone, a nagłówki wielkimi literami potwierdzały ich istnienie jako bezsporny fakt.
W rzeczywistości składowiska takie nie istniały, a administracja z premedytacją okłamywała społeczeństwo w celu doprowadzenia do kolejnej wojny. A największy sprzeciw jaki w ogóle administracja Busha napotkała w związku ze swoimi udokumentowanymi zbrodniami wojennymi były jakieś łagodne wzmianki w niedzielnym politycznym talk show.

Atak chemiczny w Syrii
21.08.2013 – W środę opozycjoniści poinformowali, że wojska reżimowe użyły rakiet z głowicami z gazem (najprawdopodobniej sarinem) na przedmieściach Damaszku – Ain Tarma, Zemalka i Dżobar. Miało zginąć aż 1300 osób.

Świat z góry wskazał palcem winnego- reżim Assada (tzn palcem USA rzecz jasna) . Ale czy fakty, powiązania i szerszy obraz omawianego tematu nie daje przynajmniej moment zawahania, niezgodności, może zwątpienia to co się słyszy? A jeżeli to była prowokacja -co w historii było już nie raz stosowane? Czy teraz mamy tego kolejny przejaw manipulacji, kosztem ofiar zarówno tych zamordowanych na obrzeżach Damaszku, jak i tych, których dopiero sięgnie następstwo owej sytuacji?

Dowody oszustwa:
Rosja oświadczyła, że dysponuje informacją, z której wynika, że broń chemiczna na przedmieściach Damaszku została zastosowana 21 sierpnia przez bojówkarzy opozycji, nie zaś przez reżim Baszara Asada. Oskarżenia wysuwane pod adresem wojsk rządowych mają za podstawę niesprawdzoną informację. Natomiast agresywna kampania rozpętana przez regionalne oraz zachodnie media potwierdza jedynie, że chodzi o „zaplanowaną z góry prowokację”. Czytamy to w specjalnym oświadczeniu MSZ Rosji.

Na portalu GlobalReaserch.ca znaleziono archiwalny artykuł ” USA poparły plan przeprowadzenia ataku chemicznego na Syrię i obarczenie winą reżim Assada” ze stycznia 2013 roku, który powstał na podstawie wykradzionych emaili wykonawcy przemysłu obronnego USA czyli firmie Britam. Plan miał realizować ugrupowanie Al Nusra – powiązane z Al Kaidą!

Mało tego Paul Joseph Watson napisał artykuł: „Zhackowane emaile ujawniają „zaaprobowany przez Waszyngton” plan zorganizowania ataków bronią chemiczną w Syrii” Skąd taka wiedza? Hakerzy z Malezji wykradli emaile między Dyryktorem ds. rozwoju Biznesu firmy „Britam ” Davidem Gouldngiem a założycielem firmy – Philipem Dougtym. Dodatkowo dowiaduje my się, że w finansowanie zaangażowany jest Katar!

Hakerzy dotarli do korespondencji pracownika amerykańskiego wywiadu i opublikowali prywatne wiadomości pułkownika Anthony’ego J. Macdonalda, który jest Dyrektorem Biura Operacji i Planowania, zastępcy szefa sztabu wywiadu USA. W wiadomości e-mail z 22 sierpnia 2013 r. cywilny analityk wojskowy Eugene P. Furst gratuluje pułkownikowi „udanej operacji” odnosząc się do publikacji „Washington Post” o ataku chemicznym w Syrii. oto fragmenty korespondencji mailowej Anthony’ego J. Macdonalda z Eugene P. Furstem przedstawione na portalu „Center For Global Research”: (link – http://www.globalresearch.ca/u-s-military-intelligence-involved-in-chemical-attack-in-syria/5348036)

E. FURST: Przy okazji, widziałem twój ostatni sukces, moje gratulacje. Dobra robota.
A. MACDONALD: Jak widzisz, jestem teraz daleki od tego, ale wiem, że nasi chłopcy naprawdę się postarali.

Ukraina
Generalizując – Ukraina jest jedynie elementem większej układanki, wcale nie jednym z ważniejszych.
USA tracą swoją pozycję światowego hegemona. Rośnie dług wewnętrzny. Wartość dolara jest utrzymywana jedynie przez powiązanie dolara z ropą naftową (płatności za ropę trzeba regulować w dolarach). USA usiłowały utrzymać wyjątkowe uprzywilejowanie dolara niszcząc Husajna (Irak) i Kadafiego (Libia) ponieważ chcieli rozpocząć sprzedaż ropy za Euro.

Powiązania:
USA – Izrael – ISIL
Chiny – Iran – Afryka
Iran – Syria
Rosja – Syria – Iran
Rosja – Syberia – Chiny

Oczywiście, mamy plan A, B, C … n+1
1. USA i Izrael powołują do życia ISIL. ISIL ma podbić ziemie Syrii i Iraku, ew. Iranu. Potem „poddać” się potędze USA a jedynym krajem który tam będzie mógł utrzymać porządek okaże się… Izrael. I tak mamy powrót do idei „Great Israel”
2. Jeśli nie wyjdzie plan (1) to „drugi Izrael” zostanie utworzony na terenach Ukrainy. Ukrainą od czasów ZSRR rządzą żydzi. Dlaczego „drugi Izrael”? Spada populacja w Izraelu i czas myśleć albo o wybiciu okolicznych arabów (od 1982 prowadzone są prace w ramach inżynierii metagennej nad bronią niszczącą wyłącznie arabów) albo wynieść się. Stąd np. zamachy i wystąpienia antyżydowskie w Europie mające „napędzić” imigrację do Izraela…

pkt. (1) i (2) są „pożegnalnym” ukłonem USA w stronę Izraela ponieważ ten związek pasożytniczy zaczyna się luzować. USA starają się znaleźć rozwiązanie utraty statusu światowego hegemona. Aby tego dokonać muszą „pomniejszyć” rolę Rosji i Chin.

3. Chiny używają Iranu jako odskoczni do źródeł surowcowych w Afryce. Jeżeli USA przejmą kontrolę nad Iranem to zamkną (utrudnią) Chinom dostęp do Afryki. Skąd Chiny wezmą surowce dla swojej gospodarki? Blisko jest rosyjska Syberia … Chiny i Rosja mają świadomość że USA chcą je na siebie napuścić stąd ich współpraca w temacie Syria/ Iran. Bo mimo że Syberia jest blisko to jednak Chiny mając na horyzoncie konflikt z USa nie chcą się zbytecznie wykrwawiać.
4. Mamy Ukrainę – jeśli uda się tam umiejscowić bazy NATO to USA są wygrane, będą miały przyłożenie na Rosję. Jeśli uda się wciągnąć Rosję w konflikt – utraci ona na prestiżu i będzie się wykrwawiać. To ją osłabi jako potencjalnego sojusznika Chin.

Gdyby udało się doprowadzić do wyniszczającej wojny Rosja Chiny o Syberię to USA zachowałyby status hegemona i pozycję dolara.

Incydenty zaliczane jako możliwe:

RMS Lusitania
kiedy Stany Zjednoczone chcą się przyłączyć do wojny z Niemcami, zatopienie RMS Lusitanii z Amerykanami na pokładzie przychodzi im z pomocą.
„Lusitania” zatonęła podczas I wojny światowej dnia 7 maja 1915 po storpedowaniu przez niemiecki okręt podwodny U-20 w jej 202 rejsie przez Atlantyk. Kapitan okrętu podwodnego Walther Schwieger twierdził później, że wystrzelił tylko jedną torpedę. Jednak statek typu „Lusitanii” był odporny na trafienie pojedynczą torpedą, zarówno z powodu swojej wielkości, jak i stosowania grodzi wodoszczelnych (pomimo uszkodzeń „Lusitania” nadal płynęła z prędkością przekraczającą 18 węzłów). Ostatecznie statek poszedł na dno z powodu drugiego wybuchu, którego źródło i przyczyny nie są do końca wyjaśnione.

Pearl Harbor
Kiedy chcą się przyłączyć do Drugiej Wojny Światowej, Pearl Harbor znowu wybawia ich z „niezręcznej sytuacji”. Obecnie nawet popularne programy dokumentalne History Channel przyznają, że Pearl Harbor nie było żadnym zaskoczeniem ani tajemnicą dla amerykańskiego wywiadu.

Oklahoma City 14.04.1995
W 1995 roku dokonano zamachu bombowego na budynek rządowy w Oklahoma City w stanie Oklahoma, USA. Zamachu tego dokonał „samotny wariat”. Budynek (prawdopodobnie) został zniszczony wybuchem (lub wybuchami) od wewnątrz, a nie z zewnątrz, jak utrzymywały władze. Dokonał tego Timothy McVeigh detonując ładunek znajdujący się w ciężarowce. Powód? Rząd nie spełnia swoich zobowiązań wobec społeczeństwa. Jak się okazuje Timothy był ofiarą kontroli umysłu MK-ULTRA. Został wykorzystany przez CIA. Dowody? Stwierdza to Ted Gunderson z FBI, który twierdził, iż odwiedzał go w więzieniu i to wiele razy Dr. Louis Jolyon West, który był ekspertem od prania mózgu i kontroli umysłu pracując dla programu MK-ULTRA. Ponadto, Timothy McVeigh napisał list do swojej siostry, mówiąc, że został wybrany jako zabójca pracującego dla CIA!
Bombę opracowano w fabryce Hercules’a jest to tzw. Bomba barometryczna (pierwsze testy tych bomb testowano w Strefie 51 w 1982 roku). Oprócz tej która wybucha i zrobiła dosłownie dziurę w budynku, znaleźli jeszcze dwie inne o wiele większe niż ta pierwsza!. Po tych wydarzeniach wzrosła władza i poparcie dla Policji i ustaw antyterrorystycznych.

WTC 11 września 2001
Wrzesień 2001 jest całym oddzielnym rozdziałem w historii „samookaleczenia”, jak niektórzy nazywają operacje pod fałszywą flagą. 11 września jest prawdziwą orgią motywów, wcześniejszej wiedzy o nadchodzących atakach, zbijaniu fortun przez ludzi z „wewnętrznych kręgów”, wpadek, brudnej roboty, zacierania śladów i konkluzji massmediów.
Trudno się powstrzymać od przytoczenia w tym kontekście pewnych komicznych aspektów oficjalnej wersji skąd inąd tragicznych wypadków tego dnia. Oficjalne media donosiły, że nikt inny, tylko bohaterscy agenci FBI znaleźli, nie jeden, ale DWA(sic!) paszporty terrorystów na ulicach Nowego Jorku po wybuchach samolotów, które wleciały w wieże-bliźniaki. Wszyscy widzieliśmy zdjęcia i raporty wideo z tego dnia. Paszporty te musiały być wykonane z kryptonitu, czy jakiegoś innego materiału rodem z filmu sci-fi, jeśli łagodnie wylądowały w pyle i ruinach poniżej. Nieważne, że na liście pasażerów z tych rzekomych lotów nie było nazwisk rzekomych zamachowców.

Zamach w Bostonie 4/15
W przeciągu kilku godzin po śmiertelnych w skutkach wybuchach na mecie maratonu w Bostonie, amerykańskie mainstreamowe media przeprowadziły kampanię medialną, która miała za zadanie podważyć Alexa Jonesa jako wiarygodnego dziennikarza, określając go jako szalonego teoretyka spiskowego.

Stało się to po tym, jak Alex Jones stwierdził, że bostoński zamach ma wszelkie znamiona operacji fałszywej flagi. Oznacza to, że uważa on że za tymi zamachami stoją służby rządowe, a tragedia ta ma być kolejnym pretekstem do wprowadzenia nowych przepisów pozbawiających ludzi ich wolności.

W wybuchu dwóch ładunków w Bostonie zostało rannych kilkadziesiąt osób, zginęły trzy osoby, kilka znajduje się w bardzo ciężkim stanie. Natomiast świadkowie z miejsca zdarzenia donoszą, że władze ogłaszały w dniu wybuchu, iż zespół saperów przeprowadzi kontrolowaną eksplozję, właśnie w miejscu w którym doszło do tragedii. Charakterystyczne jest, że duże zamachy w USA i Europie, tj. 9/11, 7/7 były przeprowadzone w tym samym czasie, co ćwiczenia antyterrorystyczne o scenariuszu ściśle pokrywającym się z przebiegiem prawdziwego zamachu, w tym samym dniu i niemal w tym samym miejscu.

Świadkowie z miejsca zamachu twierdzą, że jeszcze przed wybuchem bomb, w rejonie tragedii widziano saperów z psami do poszukiwania ładunków wybuchowych, natomiast po zdetonowaniu bomb powtarzano przez megafony, że to tylko „próbny wybuch” i nie należy się tym martwić.